Telefon

+90 312 286 80 81

info@fidanaykocluk.com

leylafidanay@fidanaykocluk.com

Beethoven 28 yaşında karşılaştığı işitme problemi sonucu duyma yeteneğini tamamen kaybetmesine rağmen bütün senfonilerini bu dönemde bestelemiştir.

Çünkü o kişilik özellikleri ve zekasının kendisine verdiği güçle, insanlığa bu eşsiz armağanları sunması gerektiğine inanmıştır.

Başarı, güçlü yönlerimizi bulmaya, geliştirmeye ve odaklanmaya bağlıdır. Bir şeyi başarmak istiyorsak öncelikle kendimize hedefler koymamız gerekir. Hedef, o andan itibaren atılacak adımları belirler, attığımız her adım bizi bulunduğumuz yerden hedeflediğimiz yere taşır. Koçlukta da bu böyle değil midir? Koçun sorduğu güçlü sorularla; danışan cevaplarını bulur, eyleme geçer ve hedefine ulaşır.

Beethoven Faktörü de insanın kendisinde var olduğuna inandığı güçlü yönleri yaşatma ve diğerleri ile paylaşma azmindeki tutarlılık” olarak tanımlanmaktadır. Yaşam hedeflerimizi güçlü yönlerimizi fark ederek belirlediğimizde yaptığımız işe ruhumuzu da katmış oluruz. Ruhumuzu katarak yaptığımız bir iş veya hizmet, bunu satın alan insanlarda da memnuniyet ve şükran duygusu yaratır. 

Eğer sizin de yaptığınız iş size keyif veriyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamamanızı ve yorgunluk hissetmemenizi sağlıyor, içinizden gelen bir istekle sürdürmenizi, başkaları tarafından fark edilip takdir edilmenizi sağlıyorsa siz güçlü yanlarınızın farkında olan bilinçli şanslılardansınız. 

Beethoven gibi güçlü yanlarınızın farkında olmak için illaki bir desteğe ihtiyacınız olmayabilir. Ancak başarılı olmak istiyor ve güçlü yanlarınızı kendi başınıza bulamıyorsanız yardım almaktan çekinmeyin. Sonucun ne kadar kolay olduğuna siz de inanamayacaksınız.

11 Aralık 2018 Salı

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!