Telefon

+90 312 286 80 81

info@fidanaykocluk.com

leylafidanay@fidanaykocluk.com

Eğitim Koçu

1974 yılında Berlin’de doğan Belgin Çelik evli ve bir çocuk annesidir. 25 yıldır perakende sektöründe sırasıyla kasa bölgesi yöneticiliği, mağaza yöneticiliği, sistem geliştirme, insan kaynakları ve eğitim gelişim alanında hizmet vermiştir.

Bildiklerini aktarmak, insanları aydınlatmak, sektörün kariyer imkanlarının görülmesini sağlamak, iyi, doğru ve güzeli aktarmak, ilkeli ve çalışkan olmak felsefesini benimsetmek için eğitim ve gelişime daha çok odaklanmıştır. Böylelikle daha fazla insana ulaşmak, sektörde insan kaybetmek yerine kazanmak çalışma ilkesi olmuştur.

Türkiye genelinde perakende ve mağazacılık alanında birçok kuruma çok fazla sayıda eğitim vermiştir. Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesinde İ.İ.B.F.’nin İşletme bölümünde tamamlayarak Ankara Üniversitesinde ise; İnsan Kaynakları, Eğitim ve Geliştirme, Yönetim Becerileri eğitimleri almıştır.

Eğitim ve gelişim faaliyetleri ile birlikte, personel seçme yerleştirme, performans yönetimi, test oluşturma, atama ve terfi sınav süreçleri geliştirme, yönetici yetiştirme gibi görevlere de devam etmiştir.

Bilince erişim (access consciousness) eğitimi alarak uygulayıcı olmuştur. Fulla Tekstil, Beğendik Mağazaları, Şekerciler, Çağdaş Marketler, Makromarket, real hipermarket ve Ayakkabı Dünyasında da birçok eğitim ve gelişim faaliyetleri planladı ve uyguladı. Okul Mağaza projesini hayata geçirdi.

Sektörel dergilerde yazı ve makaleleri yayınlandı. İki ayrı kitap üzerine de çalışmalarına devam etmektedir. Hayata geçirmek istediği çalışmaları ve devam eden projeleri ise; 

  • Üniversitelerde Perakendecilik ve Mağazacılık bölümlerinin açılmasını, çoğaltılmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmak.
  • Çocuk masallarını çocuklarla yazmak.
  • Sektörel oyun yazarları yetiştirmek, oyunları kaynağa dönüştürmek.
  • E- ticaret alanında yeni eğitimler planlayarak kobileri güçlendirmek.
Takip Et!