Telefon

+90 312 286 80 81

info@fidanaykocluk.com

leylafidanay@fidanaykocluk.com

İsim analizinin ne olduğuna geçmeden önce birçok eski medeniyet olan Antik Yunan, antik Mısır, Çin, Tibet, Hint, Kamboçya İndus Vadisindeki uygarlıkların ortak bir söylemlerinden bahsetmek istiyorum. Bu uygarlıklara göre biz insanlar İnsan bedeninde deneyimler yaşayan çok boyutlu varlıklar olarak dünyaya tekrar tekrar geleceğiz. Çünkü bedenlenmiş ruhlarımızın bir yaşamda öğrenemediklerini öğreninceye kadar yeniden, başka bedenler aracılığıyla tamamlamaları gerektiğini belirtiyorlar. Einstein de enerjinin yok olamayacağını ve yok edilemeyeceğini sadece transfer edilebilir olduğunu söyler. Marks Reyli ise “Şimdi yaptıklarımız sonsuzlukta yankılanır diyerek yok oluşun varlığından bile söz edilemeyeceğini vurgulamıştır. Bütün bunlara inanır ya da inanmazsınız, mantıklı bulur ya da bulamazsınız, bu sizin tercihiniz. Ancak ben geçmiş yaşamın enteresan olan işaretinden biri olan isminize bir bakmanızı öneriyorum.

İsminiz nedir? Gerçekten neden bu ismi taşıdığınızı hiç düşündünüz mü? Tesadüf mü?

Bugünkü siz olmadan önce kimdiniz? Geçmiş kimliğimiz hakkında merak ettiklerimizin isimlerimizde saklı olduğunu ilk duyduğumda ben de inanmamıştım. Ancak öyle olmadı.

Yaptığım her analizin neredeyse yüzde doksan dokuz uyduğunu görünce bu işi öğrenmeye karar verdim.

İsim analizi, doğduğumuz andan itibaren çağrılan ismimizin bizi ne şekilde etkilediğidir.

Sözcükler enerjidir, sözcükler titreşimdir. İsimlerimiz de birer sözcük olduğuna göre her bir harfiyle geçmişimizden bilgi aktaran geçitler olarak görev üstlenmişler.

İsmimiz hayat boyu belki de bize milyonlarca kez tekrarlanır. Ne ile isimlendirilmişsek o bizim içimizden geçer ve titreşimi ile bizi etkiler. Hani “Bir şeyi kırk kez söyleyince gerçek olur.” derler ya atalarımız. İşte isimlerimiz de böyle bir etkiye sahiptir. Bir süre sonra isimlerimiz bizi biz de onları yansıtmaya başlarız. İnceden inceye dönüştürürler bizi.

Diğer taraftan isimlerimiz bize başkaları tarafından verilir ve bu isimler başkalarının bizi tanımlama şeklidir. Kendinize bir isim verebilseydiniz acaba bu ne olurdu? Kendinizi hangi isimle, hangi sözcükle tanımlardınız? Şu anki isminizi mi tercih ederdiniz, yoksa farklı bir isim mi koyarsınız? Bunu hiç düşündünüz mü? Sanmıyorum. Öyleyse düşünmeye başlayın.

Neden çiçeklerle uğraşmayı seviyorsunuz, denize niye bu kadar tutkuyla bağlısınız? Neden dalmaya bayılıyorsunuz, neden keman çalmayı seçtiniz? Neden başkalarına yardım etmeyi amaç edinmiş olabilirsiniz? Neden herkes uykudayken siz doğaya karşı kilometrelerce yürümeyi seviyorsunuz? Neden doktor olmayı seçtiniz ya da neden şiir yazıyorsunuz? Neden bazı insanların, bazı şeylere yetenekleri daha fazladır? Acaba bunlar burada öğrendiklerimiz midir, yoksa geçmiş yaşamlardan edindiğimiz tecrübeler midir?

Siz de isminiz ve doğum tarihinizle elde edilen bu bilgileri öğrenmek ister misiniz?

4 Şubat 2020 Salı

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!