Telefon

+90 312 286 80 81

info@fidanaykocluk.com

leylafidanay@fidanaykocluk.com

Stanford Üniversitesi’nde hücresel biyolog olan Dr. Bruce Lipton, araştırmasında, hastalığa neden olan durumun stres olduğunu savunur. Aynı zamanda strese neden olan şeyin yanlış bir inanç olduğunu söyler.
Her yanlış inanç bilince çıkıncaya kadar hücresel hafızalarımıza gömülü kalır. Dr. Lipton’a göre; stres adını verdiğimiz yanlış inanç iyileştirebilir, stres gider ve vücuttaki bağışıklık sistemi iyileşebilir.
Genetik yanlış inancı iyileştirdiğinizde, başarıyı ve refahı engelleyen şeyi de iyileştirmiş oluruz.
Çünkü stres enerjimizi tüketir, aptallaştırır, gelmemizi engeller.
Yanlış bir inanca kapıldığımızda bunu korkularımız takip eder. Korku; öfke, üzüntü, depresyon, manipülasyon, sahtekârlık, işlenmiş suçlar, başarı korkusu, başarısızlık korkusu, gibi duyguları uyandırır.
Sağlıksız inançlardan bazıları şunlardır: “Sevilmeyen biriyim. Önemsizim. Kusurluyum. Umutsuzum.
Değersizim. Kötü bir şey olacak. İyi olmam için şu anda bir şeylerin değişmesi gerekiyor.
İnsanlar benden faydalanacak. Kötüyüm. Yeterince iyi değilim. Ben affedilmezim. Kontrol bende olmalı. Bu adil değil. İyi olmam için insanlar benim hakkımda iyi düşünmeli. Yapamam. Yetenekli değilim. Başkaları benim için yapmalı.”
Bunlar, yaşamak istediğimiz hayatı yaşamamızı engelleyen sağlıksız inançlardır.
Peki, bu inançları değiştirebilir miyiz?
Evet değiştirebiliriz.

O halde bazı olumlu inançlara bakalım. Ben sevimliyim, ben önemliyim, ben bütünüm. Ben bir insanım, durumum veya başka birinin benim hakkımda ne düşünürse düşünsün değerliyim. İçimde sınırsız bir umudum var. Harika şeyler beni bekliyor.
Geleceğim geçmişe bağlı değil. Ben her zaman Tamım. Sürekli öğreniyor, gelişiyor ve daha iyiye gidiyor olsam da, memnunum ve haklıyım. Herkesi seviyorum. Herkes farklıdır, ancak hepsinin ayrı değeri vardır.
Tüm iyiliği alacağım şeyler sevgiye ve gerçeğe teslim olarak kontrolü bırakabilirim. Mükemmel biri olmaya çalışmama gerek yok.
Kim olduğum gerçeğine inanacağım ve yaşayacağım. Ben yetenekliyim Bunu yapabilirim. Başkalarının benim için bir şey yapmasına gerek yok. Hayatım üzerinde bir söz hakkım var.
Bu inançlardan hangisine sahip olmayı tercih ederdiniz?
Şimdi yıkıcı inançlar yerine istediğiniz yapıcı ve iyileştirici inançları seçin ve sürekli tekrarlayın.
Eğer bunu yaparsanız asla, asla, asla aynı olmayacaksınız.

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!